MOSiR

        Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku to miejsce, gdzie toczy się większość życia sportowego miasta. 

        

        Zarówno imprezy profesjonalne, których głównymi uczestnikami są kluby sportowe i zawodnicy wyczynowi, jak i amatorskie rozgrywki, festyny rekreacyjno-sportowe dla wszystkich grup wiekowych odbywają się na obiektach MOSiR-u. 

        Wizytóiwką MOSiR-u jest przepięknie położony stadion piłkarski z murawą, która zaliczana jest do najlepszych w regionie lubelskim oraz niedawno wyremontowany, dwunieckowy basen kryty, oraz odkryty którego nie powstydziłoby się wiele miast w Polsce. 

        Także dla małych dzieci Ośrodek przygotował ciekawie urządzony, położony wśród zieleni ogródek, jordanowski z mnóstwem urządzeń i miejsc do zabawy. 

        Dla wszystkich chętnych MOSiR otwiera swe podwoje, oferując kilka naturalnych boisk piłkarskich, koszykarskich, siatkarskich (w tym do siatkówki plażowej), korty tenisowe. MOSiR przygotowuje propozycje na cały rok, realizowane zarówno na świeżym powietrzu, jak i na basenie czy w hali sportowej. 

        Ciekawostką jest znakomite zagospodarowanie basenu. szczególnie „wejścia" zamknięte na basen dla kobiet pragnących dbać o sylwetkę, odbywąjące się kilka razy w tygodniu o wygodnej godzinie 20.00. 

        Na podkreślenie zasługuje również cykl imprez pływackich dla rodzin „Płwackie Zawody Rodzinne" w różnych kategoriach, np. Matka-Syn, Siostra-Brat itd. W kilku ciekawych fotografiach przedstawiamy pokłosie imprezy wiosennej. 

        Liczne sukcesy osiągają najmłodsi sportowcy skupieni w klubie pływackim "Fala-MOSiR". Zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi. Mają dobre warunki do treningu dzięki istnieniu krytego basenu w kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Widowiskową dyscypliną sportu uprawianą przez dziewczęta należące do klubu jest pływanie synchroniczne.